Forum Discuţii juridice Executare silită Executare pentru niste amenzi la ANAF
Discuție deschisă în Executare silită

Executare pentru niste amenzi la ANAF

Buna ziua,soțul meu a avut niste amenzi la ANAF,dintre care o parte dintre amenzi și venituri din despăgubiri au venit de la Tulcea cu o suma de 600 lei,timp in care s.a plătit de la locul de munca câte 300 lei pe lună și totuși cei de la BCR și.au oprit și ei câte 150 lei-300 lei până s.a achitat suma,după câteva zile a venit un plic la munca precum că am achitat suma,doar că nu ne.am dus la Tulcea,dar avem foaia de la ANAF care dovedește că am platit tot....dupa ce am achitat suma de 600 lei,a mai venit un alt plic de la ANAF în care scria că mai are de plata încă 750 lei din Vălenii de Munte Prahova,cand a fost băgat salariul i s.au extras tot de la banca o suma dea 700 lei,și a fost la Vălenii de munte și a achitat toată suma...am fost la banca să ne deblocheze contul cu sumele care au fost oprite adică vreo 1200 lei...la banca ni s.a spus că nu mai avem nimic de plata la ANAF ,ni se.a dat un număr de telefon la care sa sunam sa spunem sa ne deblocheze contul dar răspunde un robot...noi am vrea sa vorbim cu o persoana fizica că sa ne deblocheze contul,daca ne puteți spune și nouă cu cine sa mai vorbim sau sa sunam...așteptăm răspunsuri și păreri...va mulțumesc
george-neagu, moderator
Reformulati textul, daca se poate, pentru ca desi ati scris mult, nu se prea intelege ce doriti de fapt, acesta fiind si motivul pentru care nu vi s-a raspuns pana acum. Ok?