Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Fals in declaratii - prescriere?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Fals in declaratii - prescriere?

Acum 23 de ani cineva a obtinut un apartament ANL pe care intre timp l-a cumparat (cu 7 ani in urma). Inainte de depunerea actelor pentru locuinta ANL, persoana respectiva a detinut un apartament in proprietate pentru scurt timp pe care l-a donat (cu uzufruct viager) si a declarat ca nu detine si nu a detinut locuinta. Daca au trecut mai mult de 20 ani, fapta s-a prescris?
Cam da, si cam demult.