Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Reclamatie fumat in curtea scolii
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Reclamatie fumat in curtea scolii

Ce se poate face pentru ca elevii mari sa nu mai fumeze in curtea scolii? Am ridicat problema mai multi parinti la sedinta pe scoala, ne-au zis ca n-au ce sa le faca. Ma gandesc ca niste amenzii date/scolii directiunii i-ar sensibiliza un pic.
Mi-a zis copilul meu ca un pustan mai mare le-a oferit 1 leu daca fumeaza o tigara. E posibil asa ceva?
Am vazut la alte scoli/licee ca fumeaza pe trotuarul din fata. Arata oribil cand treci prin norii aia de fum, dar macar presupun ca in curtea scolii e respirabil.
Unde as putea sa fac reclamatie?.
~ Conținut șters la cerere ~