Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obligativitate casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obligativitate casa de marcat

Buna ziua,

Activitatea de instalare antene satelit -tip Telekom, Focus Sat, la domiciliul clientului poate fi incadrata in lista activitatilor exceptate de la obligativitatea folosirii casei de marcat, in baza articolului din Ordonanța de urgență nr. 28/1999 privind obligația agenților economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale
Se exceptează de la prevederile art. 1 alin. (1):
l) serviciile de instalații, reparații și întreținere a bunurilor, efectuate la domiciliul clientului;

Multumesc!
Dumneavoastra veti presta serviciul de instalare antene satelit in numele Telekom, Focus Sat, la domiciliul clientului, caz in care nu va trebuie casa de marcat sau vindeti echipamentul si apoi va duceti la client acasa sa-l si montati, caz in care va trebuie.