Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu maternitate

Bună seara,
Momentan mă aflu în concediu de maternitate și am aflat că sunt însărcinată din nou. As dori sa știu dacă mai beneficiez de concediu prenatal sau ce drepturi am in acest caz.
Menționez că am născut în aprilie anul curent. La momentul nașterii celui de al doilea copil fata de primul va fi o diferență de un an și o lună.
Va mulțumesc.
Postati-ne : data incetarii primului CCC, data nasterii celui de-al doilea copil, ce statut ati avut inainte de aintra in primul CCC .
Bună dimineața. Înainte de a intra în CCC am lucrat că profesor. Contractul de munca este suspendat din 20 mai, deci din 20 mai mă aflu în CCC. Acum am aflat că sunt din nou însărcinată și trebuie să nasc in luna mai anul viitor.
Va multumesc