avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperare plati catre Directie finante publice ...
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperare plati catre Directie finante publice Ploiesti

Intrebare, si doresc ajutor... Am avut o poprire de la Directia Financiara Ploiesti ... nu e vorba doar de suma ci de precedentul periculos... Avand mai multe conturi la diferite banci fiecare banca a facut plata in contul acestei directii... Mentionez si am mai precizta ca e vorba de un dosar din 11.04.2013 pus in executare silita in 28.11.2018 si bancile au impus intai blocarea sumei in 11 si in 13 dec. 2018 apoi fac platile astazi in 17 dec. 2018. Este legal?.... am mai scris si am sa postez mai jos linkul
Ultima modificare: Luni, 17 Decembrie 2018
gabriel teodorescu, utilizator
Cel mai recent răspuns: gabriel teodorescu , utilizator 17:52, 17 Decembrie 2018
... in plus ... mi-au trimis somatie de poprire si la institutia angajatorului, eu lucrand in sectorul bugetar( sunt profesor ...), cum sa-mi retina din salariu. O precizare, oriunde m-am dus astazi nimeni nu-mi da o hartie, si nici angajatorul nu doreste sa-mi arate documentele trimise de catre Directia de Finante Ploiesti... inclusiv banci serioase si mi-au facut legatura cu centrala din bucuresti ca se vede plata din extrasul de cont si atat... precizandu-mi ca nu exista comunicare intre institutiile statului...
... pai care STAT?... impropiu si impersional... care jecmaneste contribuabilul de rand cu o creanta care posibil sa fi fost de cativa bani si in ani a devenit o valoare ... de dobanda la dobanda... pt timpul meu, nervii si toate cele oare cine plateste... am de gand sa actionez in instanta pe toti cei care se fac vinovati si nu cunosc legea... pe celalalt topi am primit raspuns ca instiintarea de poprire e nula adica s-a prescris, cf. 702/c parca... Rog respectuos ajutor... nu mi se pare corect sa mi se ia bani fara sa mi se spuna si in plus sa platesc de n ori suma datorata... Cu consideratie
Gabriel teodorescu Cluj-Napoca

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prescriere amenda primarie gabriel teodorescu gabriel teodorescu Am primit o notificare de la banca cum ca mi s-a instituit o poprire de catre Serviciul de Urmarire si Incasare Creante Bugetare... in data de 11.12 2018( SI ... (vezi toată discuția)
Va rog sa ma ajutati! rodica gachi rodica gachi In luna septembrie 2007 am contractat un credit de la TBI . Banii i-am ridicat printr-un card emis de banca Transilvania pe baya unui cont deschis la ei. Am ... (vezi toată discuția)
Poprire bani cont pentru rovinieta danydana danydana Buna. Intru direct in subiect. In decembrie 2010 am fost la munte fara rovinieta. In iunie 2011 am primit PV cu constatarea contraventiei: plata 28 euro ... (vezi toată discuția)