Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatia de hrana
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatia de hrana

Buna ziua, indemnizatia de hrana se acorda incepand cu 01 decembrie sau 01 ianuarie? OUG?
BOSKY, utilizator
Cu 1 decembrie ... Conform Ordonanței de urgență nr. 114/2018 privind instituirea unor măsuri în domeniul investițiilor publice și a unor măsuri fiscal-bugetare, modificarea și completarea unor acte normative și prorogarea unor termen, în 2019 se acordă indemnizații de hrană pentru bugetari, neexistând nicio categorie de bugetari exceptați de la acest beneficiu.

www.avocatnet.ro/articol_499...
Cornel Vasile, Consilier juridic