Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru inventar
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru inventar

Buna ziua. Am nevoie din nou de ajutor legat de registrul inventar.
In conditiile in care am listat listele de inventar din programul de contabilitate pe care il folosesc, mai trebuie completat si registrul inventar, de mana? Daca da, se completeaza fiecare pozitie de pe listele de inventar sau doar totalul pe gestiuni? Trebuie trecute si sumele datorate catre furnizori si sumele de incasat de la terti?
Multumesc.
Listati paginile, le indosariti si in celalalt registru nu mai treceti nimic. Va rog a citit si la adresa [ link extern ]
Mutumesc de raspuns.