Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... OUG 114/2018
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

OUG 114/2018

Referitor OUG 114/2018, privind activitatiile din constructii, societatea la care lucrez indeplineste conditia de cod CAEN dar nu indeplineste conditia referitoare la: "angajatorii realizeaza cifra de afaceri din activitatile mentionate la lit a) in limita a cel putin 80% din cifra de afaceri totala...". In acest caz societatea mai este obligata sa aplice minimul pe economie de 3000 de lei pt angajatii societatii, valabil pentru activitatiile din domeniul constructiilor sau se poate raporta la valoarea de 2080 Ron?
Vi s-a dat raspuns aici
www.avocatnet.ro/forum/discu...