avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Raspuns cerere Presedinte
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Raspuns cerere Presedinte

Buna ziua, In urma cu 3 luni am facut o cerere catre presedintele blocului si in atentia comitetului executiv al asociatiei. In urma sedintei comitetului executiv problema expusa in cerere a fost solutionata, dar raspunsul scris nu l-am primit nici acum pe motiv ca firma de administratie ar trebui sa-l dea. Pentru a nu gresi, va rog daca-mi puteti spune cine ar trebui sa raspunda la cererea mentionata? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 20:50, 24 Ianuarie 2019
Si, acum, in loc sa fiti multumita ca problema dvs a fost solutionata, dvs sunt nemultumita ca nu ati primit o hartie prin care sa va si anunte in scris ca problema a fost rezolvata?
Președintele trebuie să se ocupe sa primiti răspunsul în scris.

La ce va trebuie hârtia sau nu aveti incredere in ce zic cei de la care ati aflat verbal?
Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie care in conformitate cu disp L nr 196/2018 are obligatia sa raspunda la cereri/sesizari in termen de 10 zile
Multumesc!

ynocentta a scris:

Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie care in conformitate cu disp L nr 196/2018 are obligatia sa raspunda la cereri/sesizari in termen de 10 zile

Multumesc! Consider ca este important sa am o dovada scrisa, mai ales ca nu stiu ce schimbari se pot produce in viitor.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Președintele trebuie să se ocupe sa primiti răspunsul în scris.

La ce va trebuie hârtia sau nu aveti incredere in ce zic cei de la care ati aflat verbal?

Alte discuții în legătură

Accesul la documente iezeru.radu iezeru.radu Buna ziua. Conform Legii 230/2007, la Art. 10. se precizeaza ca: \"- Proprietarii au dreptul sa cunoasca toate aspectele ce tin de activitatea asociatiei si ... (vezi toată discuția)
Cati cenzori poate avea o asociatie de proprietari??? stelutamaria stelutamaria buna ziua tuturor. in L 230/2007 privind infiintarea, organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari la art. 21 alin.1este prevazut : La adunarea ... (vezi toată discuția)
Buna ziua doresc un raspuns la urmatoarea intrebare bine argumentat ... eugarizan eugarizan Buna ziua Doresc un raspuns la urmatoarea intrebare bine argumentat : - Poate un presedinte de asociatie de proprietari sa refuze / sa puna la ... (vezi toată discuția)