Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat urbanism conditionat pt autorizatie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat urbanism conditionat pt autorizatie construire!

Buna ziua, am achizitionat recent o parcela de teren pt a construi o casa in intravilanul orasului Cisnadie, pe certificatul de urbanism emis de autoritatea competenta am "interdictia de construire pana la aprobarea extinderii retelei de apa canal", zona se afla la cca 3km de orasul Cisnadie, starazile au nume iar in zona se mai afla construite aproximativ 10 case, aveti idee ce actiuni presupune ca trebuie sa execut, va multumesc!
Daca aveti interdictie de construire prin certificatul de urbanism nu veti primi autorizatie de ctie. de la primarie pana nu se definiteaza reteaua de apa-canal din zona.