Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Încălcare protectia datelor personale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Încălcare protectia datelor personale

Bună ziua, publicarea unui CV de către o firmă la care l.am depus în vederea ocupării unui loc de muncă conținând , adresă,mail,date naștere, domiciliu....fara acordul meu pe Google unde se poate și descărca de către oricine este o încălcare a protecției datelor personale?
Consider ca este o incalcare a protecției datelor personale.

Depuneti o sesizare la ANSPDC - Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal
[ link extern ]