avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Încălcare protectia datelor personale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Încălcare protectia datelor personale

Bună ziua, publicarea unui CV de către o firmă la care l.am depus în vederea ocupării unui loc de muncă conținând , adresă,mail,date naștere, domiciliu....fara acordul meu pe Google unde se poate și descărca de către oricine este o încălcare a protecției datelor personale?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:43, 11 Februarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Consider ca este o incalcare a protecției datelor personale.

Depuneti o sesizare la ANSPDC - Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lista cu datele de nastere ale angajatilor sarbatoriti in luna la intrare personal morty morty Buna seara, Doresc sa va intreb daca este legal ca angajatorul sa prezinte la intrare personal o lista cu datele de nastere ale angajatilor care isi ... (vezi toată discuția)
Cv distribuit online in mod abuziv danutza777 danutza777 Buna ziua, Acum 6 luni am trimis un CV unui potential angajator si acesta la incarcat pe alt site (in care ca sa descarci un pdf trebuie sa incarci altul) ... (vezi toată discuția)
Sesizare anspdcp bizbiz bizbiz Buna ziua. Am nevoie de o informatie. In firma la care am lucrat au fost anumite nereguli si angajatorul mi-a produs un prejudiciu material prin prelucrarea ... (vezi toată discuția)