Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Soluționare dosar daună.
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Soluționare dosar daună.

Care este termenul legal de soluționare a unui dosar de daună și în cât timp de la constatarea daunei de către inspectorul constatator al firmei de asigurări, eu ca și păgubit, trebuie să primesc un răspuns de soluționare a dosarului de daună?
Gasiti toate informatiile de care aveti nevoie privind modul de instrumentare a dosarelor de dauna si termenele de plata in legea 132/2017 precum si in Norma 20/2017 emisa de ASF