Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Patroana are voie să oprească bonurile de masă ale ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Patroana are voie să oprească bonurile de masă ale unui angajat ?

Lucrez la o firmă de confecții din Pitești , patroana mia spus că dacă nu vin sîmbătă la servici numi mai dă bonurile de masă , ce pot face în situația asta ??? Mulțumesc
Daca acordarea tichetelor de masa este mentionata in reg.intern, ,in c.c.m. aplicabil sau in c.i.m., in cazul retinerii nelegale sau a neacordarii lor se poate sesiza ITM-ul si/sau se poate actiona in instanta.