avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare tichete de masă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare tichete de masă

Pe motiv că unitatea are datorii, in ultimele 6 luni nu am mai primit tichete de masa (menționez că lucrăm 10-12 ore pe zi pentru un salariu de 1200 Ron/luna) Cum am putea contesta?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:50, 3 Mai 2018
Acordarea tichetelor de masa unde este mentionata , in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern?
Acordarea este prevăzută în c.i.m.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In acest caz,puteti :
- sesiza ITM-ul;
- apela la mediere;
- promova o actiune in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Patroana are voie să oprească bonurile de masă ale unui angajat ? Gabi9 Gabi9 Lucrez la o firmă de confecții din Pitești , patroana mia spus că dacă nu vin sîmbătă la servici numi mai dă bonurile de masă , ce pot face în ... (vezi toată discuția)
Vechimea în muncă de 23 ani se adaugă la salariu issabela issabela Lucrez de 7 luni în cadrul Mega Image ca luc .comercial cu program full time.de o lună aproximativ am trecut la part time.N u mi s_ a luat în calcul ... (vezi toată discuția)
Intrebare catre itm ANASAS ANASAS DE CE CAND PLECI IN CONCEDIU DIN SALARIUL MINIM PE ECONOMIE TI SE RETINE 200 LEI PENTRU BONIRILE DE MASA PE CARE IN SCHIMB TU NU LE PRIMESTI IN CURSUL ... (vezi toată discuția)