Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare tichete de masă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare tichete de masă

Pe motiv că unitatea are datorii, in ultimele 6 luni nu am mai primit tichete de masa (menționez că lucrăm 10-12 ore pe zi pentru un salariu de 1200 Ron/luna) Cum am putea contesta?
Acordarea tichetelor de masa unde este mentionata , in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern?
Acordarea este prevăzută în c.i.m.
In acest caz,puteti :
- sesiza ITM-ul;
- apela la mediere;
- promova o actiune in instanta.