Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Raspuns la intampinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Raspuns la intampinare

Buna ziua,
Am primit de la judecatorie o cerere de chem are in judecata, cu obligation de a depune raspuns la intampinare pt o obligate de plata de 200 lei la stat. Am facut plata si as Vera sa va .org sa ma indrumati ce sa scriu in raspunsul la intampinare? Ce solicit instantei? Sa constate ca am platit si sa respinga actiunea? Va multumesc..
Formulati intampinarea. Modelul il puteti lua de pe internet. Desi este riscant sa folositi model de pe net, suma este prea mica incat sa apelati la serviciile unui avocat. Trebuie sa solicitati respingerea actiunii fiind ramasa fara obiect prin efectuarea platii - depuneti dovada
Va multumesc pt raspuns! Asa voi face:)