Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Plata salubritate sediul pfa acasa la adresa de ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Plata salubritate sediul pfa acasa la adresa de domiciliu

Buna ziua. In ipoteza in care am un PFA (persoana fizica autorizata) cu adresa la casa unde domiciliez ar trebui sa platesc salubritatea de 2 ori? odata pentru PFA care e tot persoana fizica si odata pentru persoana fizica ? Va multumesc.
george-neagu, moderator
Este bine sa dai o declaratie pe proprie raspundere (la primarie ori societatea care se ocupa de salubrizare) ca la acel loc unde PFA-ul desfasoara activitate nu generezi gunoi menajer.
Pai sa zicem ca arunc din an in paste cate o foaie...acuma as putea sa le arunc si ca persoana fizica normala...iar nu ca persoana fizica autorizata...cam aiurea situatia de fata oricum.