Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Înființare centru colectare și distrugere a ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Înființare centru colectare și distrugere a deșeurilor periculoase

Bună,
Sunt nou pe acest forum legislativ si vreau, daca se poate, unele informații necesare despre înființarea unui centru pentru colectarea și distrugerea (incinerarea) deseurilor periculoase si a deseurilor medicale. Am tot cautat pe internet informatii despre aprobari si normele in vigoare privind amplasamentul in mediul urban, dar nu am gasit nimic. Daca cineva ma poate ajuta cu ceva informatii, as fi profund recunoscator.

Vă mulțumesc!
Mergeți la Ministerul Mediului și la Ministerul Sănătății.
Veti fi informat cu privire la avize.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Gasiti aici informatii utile: [ link extern ]
si aici: [ link extern ]
Cititi si acest articol :
Traseul deșeurilor medicale până la eliminare
[ link extern ] /

sau

[ link extern ]
Vă mulțumesc mult pentru răspunsul dumneavoastră!

POPA GHEORGHE a scris:

Gasiti aici informatii utile: [ link extern ]
si aici: [ link extern ]

Vă mulțumesc mult pentru răspunsul dumneavoastră!

Cornel Vasile a scris:

Cititi si acest articol :
Traseul deșeurilor medicale până la eliminare
[ link extern ] /

sau

[ link extern ]