avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Înființare centru colectare și distrugere a ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Înființare centru colectare și distrugere a deșeurilor periculoase

Bună,
Sunt nou pe acest forum legislativ si vreau, daca se poate, unele informații necesare despre înființarea unui centru pentru colectarea și distrugerea (incinerarea) deseurilor periculoase si a deseurilor medicale. Am tot cautat pe internet informatii despre aprobari si normele in vigoare privind amplasamentul in mediul urban, dar nu am gasit nimic. Daca cineva ma poate ajuta cu ceva informatii, as fi profund recunoscator.

Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Bogdan.bodnaruc , utilizator 21:50, 4 Martie 2019
Mergeți la Ministerul Mediului și la Ministerul Sănătății.
Veti fi informat cu privire la avize.
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Martie 2019
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Gasiti aici informatii utile: [ link extern ]
si aici: [ link extern ]
Cititi si acest articol :
Traseul deșeurilor medicale până la eliminare
[ link extern ] /

sau

[ link extern ]
Vă mulțumesc mult pentru răspunsul dumneavoastră!

POPA GHEORGHE a scris:

Gasiti aici informatii utile: [ link extern ]
si aici: [ link extern ]

Vă mulțumesc mult pentru răspunsul dumneavoastră!

Cornel Vasile a scris:

Cititi si acest articol :
Traseul deșeurilor medicale până la eliminare
[ link extern ] /

sau

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Petitie pentru protejarea deltei dunarii anatab anatab In zona localitatii constantene Lumina, la limita sudica a Rezervatiei Biosfera Delta Dunarii, la 2 km de Lacul Siutghiol si 4 km de tarmul Marii Negre, a ... (vezi toată discuția)
Competenta proceduri cosmetice anacristina89 anacristina89 Buna ziua, 1. De ce diploma/certificare am nevoie pentru a putea face injectii cu acid hialuronic si botox? (pe teritoriul ... (vezi toată discuția)
Buna seara ,domnule popa gheorghe an calitate dumneavoastra de ... marian39 marian39 Buna seara ,Domnule POPA GHEORGHE an calitate dumneavoastra de cunoscator al legislatie an vigoare de produse si substante interzise va rog frumos sa ... (vezi toată discuția)