Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Fosta sotie vrea sa plece cu fetita in afara țării
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Fosta sotie vrea sa plece cu fetita in afara țării

Buna seara,
De 2 zile am primit o citatie pe cale de ordonanta presidentiala, in care fosta fosta nevasta doreste sa plece o luna si ceva cu copilul in Cipru in vacanță.
Ca motivare are ca la sfarsitul lunii martie va opera fetita(4 ani) de polipi si ca vrea sa ii faca tratament cu aerosol la mare in Cipru, la o luna si ceva diferenta fata de operație.
Desii nu are nici o motivare de la medic pt iesirea din tara si stiu sigur ca ea va pleca cu ceva persoane dubioase de etnie..., eu nu doresc sa ii dau acceptul si din contra daca copilul are nevoie de tratament cu aerosol sunt dispus sa il platesc, mai ales ca aici unde locuiesc jud Valcea, avem asemenea stațiuni.

Ce ma sfatuiti sa fac....
Problema este ca nimeni nu doreste sa vina ca martor..... Iar eu dovezi palpabile ca ea umbla cu oameni dubiosi nu detin.
Si intervene asupra programului meu de vizita care il am cu fetita:marti si joi in fiecare săptămână de la 16.00 la 19.00 si doua weekend-uri de vineri seara pana duminica seara.

Poate sa obțină acest accept, chiar daca eu nu sunt de acord.

Ce posibilități am....
Nu doresc sa denigrez, dar ea incearca din rasputeri ca ea sa ma indeparteze de fetiță, iar despre problemele pe care le are fetita aflu doar de la vecini si cunoscuți.

dragomirmihai87, utilizator
Ar fi bine să mergi si tu cu ea la medic sa vezi adevărul că poate a mituit pe doctor ca să i pună diagnosticul ca să poți tu semna ca altfel no poate scoate din tara