avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Analize
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Analize

Bună ziua!Am 29 săptămâni de sarcină.Nu mai lucrez de la 10 săptămâni.Ca să pot face analizele de sarcină ce trebuie să fac in legătură cu cardul de sănătate... medicul de familie mi-a spus că trebuie să merg la casa de asigurări de sănătate să îmi modifice acolo că nu mai sunt salariată.De acolo m-au trimis la ANAF... până la urmă ce trebuie să fac? Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Sănătate Indo Indo Bună ziua!Sunt gravidă în 29 săptămâni.Nu mai lucrez de la 10 săptămâni de sarcină.Medicul de familie mi-a dat trimitere pentru analize,dar mi-a spus ... (vezi toată discuția)
Data intrarii in concediu de risc maternal Alemi Alemi Buna ziua!Angajatorul mi_a dat hartiile cu risc maternal in luna Mai (la 8 sapt)si mia spus ca pot intra cand vreau in concediu de risc.Am decis ca in data de ... (vezi toată discuția)
Asigurat cass lyl70 lyl70 Salariatul obține acum calitatea de asigurat la sănătate încă din prima zi de muncă, iar nu de la momentul când începe plata contribuțiilor la fond, ... (vezi toată discuția)