Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

Am semnat contractul de munca pe 19 martie cu un angajator, urmand sa incep activitatea pe 1 aprilie. Între timp am primit o ofertă mai avantajoasă de la un alt angajator. Ținând cont de faptul că nu am inceput sa lucreze efectiv la angajatorul cu care am semnat , pot anula contractul semnat pentru a ma angaja la alta companie ?
Va multumesc
Bv15xip, utilizator
Puteti depune o notificare de incetare a c.i.m. cu data inceperii activitatii, 01.04.2019 ...