Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Iesire din indiviziune
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Iesire din indiviziune

V-as ramane recunoscatoare daca m'ati putea ajuta.
Am mostenire dupa parintii mei un pamant. El este in indiviziune cu doua matusi, o parte o are statul si o parte un var si o verisoara care sunt in America, dar nu ii cunosc, nu stiu unde stau.
Care ar fi procedura de iesire din indiviziune cu acestia?
Multumesc.
Va fi foarte dificil.
Încercați să vă căutați avocat care sa vada ce este de facut.
Trebuie deschis proces si nu deschiderea procesului este complicată ci modul cum o va face...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Matusile au murit. De ce cu avocat? Nu notar?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Va fi foarte dificil.
Încercați să vă căutați avocat care sa vada ce este de facut.
Trebuie deschis proces si nu deschiderea procesului este complicată ci modul cum o va face...

Dacă nu se prezintă toti moștenitorii se ajunge la instanța.
Si daca nu stiti nici unde locuiesc cu ce sa va ajute notarul?
Mergeți mai intai la notar ca sa va convingeti si vedeti apoi ce veti face.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
buna ziua! Fratele tatalui meu a decedat! Are 2 copii, care refuza sa vina sa facem iesirea din indiviziune. Cum putem proceda in aceasta situatie, nu stim adresa exacta a lor, pentru ai instiinta oficial, tinem legatura doar la telefon. Multumesc!