Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... necesitate autorizatie PSI
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

necesitate autorizatie PSI

Intr-o cladire cu mai multe incaperi , cu suprafata de 912 mp, , intentionez sa amenazez o statie ITP, o spalatorie auto si o vulcanizare, Este nevoie sa obtin autorizatie PSI
Aveti nevoie de aviz ISU-PSI pe documentatia intocmita de o firma autorizata pentru spatiile respective. In baza avizului puteti demara lucrarile de amenajare.
Pentru punerea in functiune a activitatilor aveti nevoie de autorizatie ISU_PSI in special pentru sectorul de vulcanizare.
Nu uitati de autorizatie de mediu (in special pentru spalatoria auto si vulcanizare).
Multumesc pentru raspunsul dvs