Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Spalatorie auto
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Spalatorie auto

Ce avize, aprobări, etc , sunt necesare pentru amplasarea unei spălătorii auto self service pe teren propriu?
Aveti nevoie de proiect intocmit de o firma autorizata. In baza proiectului se solicita autorizatie de ctie. si certificat de urbanism de la primarie.
Trebuie sa inregistrati firma la Registrul comertului unde veti da declaratii pe propria raspundere ca sunt indeplinite conditiile dpvd mediu, sanatate, sanitar-veterinare, securitte si sanatate in munca.
Trebuie intocmita documentatie in vederea solicitatii de aviz si autorizatie de la ISU-psi.
Inainte de punerea in functiune puteti fi vizitat de inspectorii din institutiile statului pentru a verifica daca declaratiile date de dvs. se verifica in teren si daca masurile dispuse de ISU-psi s-au realizat.
Aveti nevoie de autorizatie de functionare de la primarie.