Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... titlu de proprietate
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

titlu de proprietate

In cazul in care , nu s-a eliberat titlu de proprietate pe toata suprafata validata de Comisia Judeteana de fond funciar, cum se poate obtine titlu de proprietate pe restul suprafetei?(ex.cerere persoana fizica in anul 1991 la primarie pt 5 ha, validat de comisia judeteana 5 ha , eliberat titlu de proptietate pe 3.5 ha).multumesc
in baza LG165/2013 teoretic... Primaria a facut o evaluare a rezervei comisiei locale de fond funciar si o analiza a validarilor si titlurilor emise. Deci, acum fiind in cunostinta de cauza va pot emite Titlu de proprietate pe diferenta validata... in UAT(comuna, orasul) dvs sau daca nu au rezerva in UAT invecinate...
dar....cer se cere prezentarea de acte...extrase cf atat pentru suprafata atribuita cat si pentru suprafata car nu a fost atribuita...,acte de stare civila pentru dovedirea gradului de rudenie, plan de amplasament , masuratori topo efectuate de persoane autorizate, etc
nyyco, utilizator