Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... punerea in posesie a unei paduri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

punerea in posesie a unei paduri

te as ruga sami zici cum se procedeaza pentru punerea in posesie a padurii .mentionez ca mi sa dat un titlu de proprietate dar numai pe o parte din padurea ce mi se cuvine . teas ruga sami dai cat mai multe detalii .multumesc mul
Daca comisia locala de fond funciar a facut propunerea de validare a unei suprafete de padure, fiind inscrisa in anexa corespunzatoare si validata de comisia judeteana, se solicita ocolului silvic competent un amplasament pentru punerea in posesie, se intocmeste procesul verbal de punere in posesie si se emite titlul de proprietate. Daca s-a validat doar o parte din suprafata solicitata, ar trebui sa va adresati instantei de judecata.
tatal meu a primit 2 ha de padure , la primarie au spus ca a mai primit 3 ha , dar nu stie cand si unde , ce sa faca?