Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua

Buna ziua .A-s avea si eu o mica întrebare,socri nostri ne.au facut acte de vanzare cumparare cu clauza de întretinere ..împreuna cu sotia mea am renovat casa curte construit anexe etc..întrebarea mea este:daca e sa divortam ce drepturi am?va multumesc
Daca veti divorta, va trebui sa să înțelegeți cine ramane cu imobilul sau cine nu și cine preia obligatia de intretinere a socrilor. Sau, îl puteti partaja in natura, daca este posibil. Daca nu va intelegeti, va hotara instanta.