Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... student peste 26 de ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

student peste 26 de ani

Care este statutul social al unui student care a implinit 26 de ani si mai are de parcurs 1 an pana la finalizarea studiilor superioare la invatamant de stat, cursuri la zi, pentru a beneficia de asigurare de sanatate, ajutor de somaj ....
Buna ziua,
Este student, are asigurari GRATUITE de sanatate si atat.
Dupa terminarea studiilor se poate inscrie la somaj ...

Cum pot obține indemnizația absolvenții de liceu și facultate
www.avocatnet.ro/articol_486...