avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 177 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... student peste 26 de ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

student peste 26 de ani

Care este statutul social al unui student care a implinit 26 de ani si mai are de parcurs 1 an pana la finalizarea studiilor superioare la invatamant de stat, cursuri la zi, pentru a beneficia de asigurare de sanatate, ajutor de somaj ....
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:02, 30 Mai 2019
Buna ziua,
Este student, are asigurari GRATUITE de sanatate si atat.
Dupa terminarea studiilor se poate inscrie la somaj ...

Cum pot obține indemnizația absolvenții de liceu și facultate
www.avocatnet.ro/articol_486...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj absolvent liceu 2011 eukyra eukyra Buna ziua, as dori sa stiu in ce conditii,un absolvent de liceu,promotia 2011,are dreptul la indemnizatie de somaj si care este termenul de depunere a ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de indemnizatie de somaj dupa terminarea facultatii? oopait oopait Buna ziua!Am 42 ani, sunt studenta la id anul 2 si la anul in ultimul an de facultate, as dori sa ma mut la zi.In momentul de fata nu am servici si am ... (vezi toată discuția)
Gravida si studenta AndreeaCatalina AndreeaCatalina Buna ziua! Am si eu nevoie de un raspuns cat mai rapid va rog. Sunt insarcinata in 9 luni si cateva zile. Intrebarea mea e : Beneficiez de spitalizare gratuita ... (vezi toată discuția)