avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozit cladiri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozit cladiri

O cladire cu destinatia garaj auto lipita de peretele casei unde se incadreaza la daclaratia fiscala? E sau nu anexa?
Cel mai recent răspuns: nyky_2007nyk , utilizator 11:46, 4 Decembrie 2009
La "impozit pe cladiri"!
Depinde de autorizatia de constructie.Garajul poate fi inclus deja in rolul fiscal de la Primarie daca autorizatia si procesul verbal de receptie sunt comune.Oricum datorati impozit.
Trebuie sa vezi cum figureaza in proiect , categoria de folosinta, sau in schite cadastrale

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalculare impozit cladire ContSters257326 ContSters257326 buna ziua, Am o intrebare legata de recalcularea impozitului pe cladiri/teren. in 2011 am cerut un certificat fiscal de la DGITL, fiindu-mi necesar pentru ... (vezi toată discuția)
Recalculare impozit pe cladire ContSters257326 ContSters257326 buna ziua, Am o intrebare legata de recalcularea impozitului pe cladiri/teren. in 2011 am cerut un certificat fiscal de la DGITL, fiindu-mi necesar pentru ... (vezi toată discuția)
Intabulare raduch67 raduch67 Am executat o amenajare spatiu de locuit in podul existent al casei mele, dimensiunile imobilului ramanand aceleasi.Ce trebuie sa fac pentru intabulare? (vezi toată discuția)