Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozit cladiri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozit cladiri

O cladire cu destinatia garaj auto lipita de peretele casei unde se incadreaza la daclaratia fiscala? E sau nu anexa?
La "impozit pe cladiri"!
Depinde de autorizatia de constructie.Garajul poate fi inclus deja in rolul fiscal de la Primarie daca autorizatia si procesul verbal de receptie sunt comune.Oricum datorati impozit.
Trebuie sa vezi cum figureaza in proiect , categoria de folosinta, sau in schite cadastrale