Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... schimbare nume in buletin
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

schimbare nume in buletin

Buna ziua,

Daca un salariat se casatoreste si aduce un buletin cu numele nou.....trebuie sa i se faca un act aditional la cim cu schimbarea numelui..sau doar se modifica in revisal si se trimite revisal-ul?

Multumesc
Schimbarea numelui nu necesita incheierea unui act aditional la c.i.m. ... salariatul va depune o instiintare la angajator prin care comunica ca incepand cu data de si-a schimbat numele . La instiintare va depune copie de pe certificatul de casatorie si copie de pe noua C.I.

In urma depunerii acestor acte, se va face modificarea in REVISAL si apoi depunerea/transmiterea acestuia.
Multumesc