Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

Buna ziua,

Am o salariata care s-a casatorit si si-a schimbat numele. Nu stiu cum sa procedez cu REVISAL_ul, ca sa ii pot schimba numele de familie. Pot sa-i modific numele si sa trimit REVISAL cu numele ei actual?
Act aditional la cim.
Da, operati modificarea si in REVISAL:D
In REVISAL persoana in cauza nu va fi cu 2 nume? Adica cel inainte de casatorie si cel dupa? Imi este teama sa nu fie de 2 ori cu nume diferite.
Nu va apare cu doua nume .... insa in istoricul acestei salariate in REVISAL va apare si primul nume si numele luat dupa casatorie.

Nu cred ca se impune incheierea unui act aditional la c.i.m., referitor la schimbarea numelui ... pentru ce sa-si dea acordul angajatorul?