avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 331 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

in 2017 am adresat o intrbare privind posibilitatea de a introduce dosarul de pensie .Am avut raspunsuri concrete si clare ,va multumesc . Neclar devine urmatorul aspect . am lucrat in grupa 1. 14 ani si 11 luni .Am lucrat in conditii speciale 10 luni.,in aceeasi societate,la acelasi loc de munca.Problema e ca intre aceste doua date sunt doi ani lucrati la o societate diversa .,un AF, evident fara grupa sau conditii speciale. In acest contest cele 10 luni se mai aduna cu 11 luni ,pentru a beneficia de alte 6 luni de reducere ?? Va multumesc Cordiali saluti
Ultima modificare: Duminică, 16 Iunie 2019
GiurgicaLeopold, utilizator

Alte discuții în legătură

Pensia anticipata GiurgicaLeopold GiurgicaLeopold Ma numesc Giurgica Leopold,nascut in 16/01/1964 actualmente muncitor in Italia. Stagiul total de cotizare relizat in Romania 25 ani si 9 luni,recunoscuti de ... (vezi toată discuția)
Pensie mitchel66 mitchel66 va salut sunt nascut in septembrie 1966 avand urmatoarea activitate desfasurata -2 ani stagiu militar (cod 01) -5 ani 11 luni 14 zile lucrati in grupa a 2-a ... (vezi toată discuția)
Atat l 215/2010 cat si l 127/2019 fac referire privind luarea ... G Diaconu G Diaconu Atat L 215/2010 cat si L 127/2019 fac referire privind luarea in calcul a perioadelor lucrate in grupele 1 si 2 de munca si celor in conditii ... (vezi toată discuția)