Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Evacuare concubina
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Evacuare concubina

In apartamentul meu bun propriu sta sotul meu impreuna cu concubina am facut o plangere la politie pentru evacuarea acesteia si am primit raspuns sa ma adresez instantei sau executorului judecatoresc .mentionez ca concubina nu are domiciliul la adresa mea si ca urmare sta fara forme legale ce sa fac?
Evacuare se face in baza unei sentinte judecatoresti.
Buna ziua,
Adresati-va instantei in temeiul art. 1034 si celelalte C.Pr.Civ.
Se judeca cu prioritate si dupa aceia devin executabile.
Dupa aceia, cu ajutorul unui executor ssi al politiei, ii scoateti din casa.
Din pacate, doar prin instanta se poate dar se judecă cu celeritate!
Prima data, adresa-ti-i o somatie prin avocat!
Daca este bun propriu o puteti evacua prin justitie.
Dar cum a ajuns amanta sa locuiasca acolo?