Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratie unica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratie unica

Daca am obtinut venituri nete de 1200 lei timp de doar 6 luni in 2018, din drepturi de proprietate intelectuala,iar impozitul s-a retinut la sursa,am vreo obligatie de a depune Declaratia unica,pana la 31 iulie?Venitul total a fost ,deci,mult sub minimul pe economie...
Doar strict referitor la cazul descris, nu trebuie sa depuneti declaratia unica pentru 2018.
Multumesc!