avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1815 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Amnistie fiscala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Amnistie fiscala

Bună ziua,

Vă rog să-mi spuneți dacă de amnistia fiscală actuală beneficiază și PFA-urile care au realizat venituri (sub minim pe economie) în perioada 2007-2012 și nu au optat pentru plata asigurărilor de sănătate.

Vă mulțumesc,
Dana Sirean
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:43, 21 Iunie 2019
Doar pentru perioadele fiscale cuprinse între 1 iulie 2015 şi 31 decembrie 2017.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare de sanatate persoana fara venit fedna fedna Buna ziua Sunt o persoana necasatorita si fara niciun venit de 2 ani de zile (pana acum 2 ani am fost angajata si am platit contributia pentru asigurarea de ... (vezi toată discuția)
Contributia asig.sanatate genni genni Buna ziua. Cine ma poate ajuta in urm.caz? Un coleg de-al meu este angajat la firma unde lucreaza din august 2012, iar sotia lui este coasigurata intrucat nu ... (vezi toată discuția)
Decizii anaf sg1 sg1 Buna ziua ! Acum cateva zile am primit de la ANAF o scrisoare cu niste tabele in care ma instiinta ca am de platit suna de 468 roni.Titlul scrisorii ... (vezi toată discuția)