avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Amnistie fiscala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Amnistie fiscala

Bună ziua,

Vă rog să-mi spuneți dacă de amnistia fiscală actuală beneficiază și PFA-urile care au realizat venituri (sub minim pe economie) în perioada 2007-2012 și nu au optat pentru plata asigurărilor de sănătate.

Vă mulțumesc,
Dana Sirean
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:43, 21 Iunie 2019
Doar pentru perioadele fiscale cuprinse între 1 iulie 2015 şi 31 decembrie 2017.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizii anaf sg1 sg1 Buna ziua ! Acum cateva zile am primit de la ANAF o scrisoare cu niste tabele in care ma instiinta ca am de platit suna de 468 roni.Titlul scrisorii ... (vezi toată discuția)
Asigurare de sanatate persoana fara venit fedna fedna Buna ziua Sunt o persoana necasatorita si fara niciun venit de 2 ani de zile (pana acum 2 ani am fost angajata si am platit contributia pentru asigurarea de ... (vezi toată discuția)
Contributia asig.sanatate genni genni Buna ziua. Cine ma poate ajuta in urm.caz? Un coleg de-al meu este angajat la firma unde lucreaza din august 2012, iar sotia lui este coasigurata intrucat nu ... (vezi toată discuția)