Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Desfiintarea totala sau partiala a unui inscris
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Desfiintarea totala sau partiala a unui inscris

Care este diferenta intre desfiintarea totala si cea partiala a unui inscris presupus a fi falsificat?
desfiintarea totala presupune anularea in totalitate a acelui inscris; cea partiala se refera numai la anumite aspecte/prevederi/clauze/mentiuni din acel inscris.
Va multumesc mult!