avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... caine la intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

caine la intretinere

Buna ziua ,am si eu o intrebare si va rog sa ma lamuruti.
am un catelus de talie mica ,si administratorul Doreste ca eu si inca 3 vecini ce detinem animale de companie sa fie trecute la intretinere.din cite stiu eu in statutul asociatiei de locatari doar persoanele pot fi inscrise la intretinere,nu si mascotele( caine,pisica .papagal,porcusor de guineea,etc) dar dinsul Doreste altceva,sa treaca animalele de companie(caini) ,la intretinere.
Va rog din suflet sa imi spuneti daca este posibil asa ceva.va multumesc anticipat.

















Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 18:37, 25 August 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Administratorul de imobil este factor executional cu limta de competenta de executie dispozitii in vigoare,hotarari ale adunarii generale,decizii ale comitetului executiv si ale presedintelui de asociatie
Administratorul de imobil nu detine autoritatea si competenta de la sine putere sa dispuna masuri impotriva proprietarilor
Legiuitorul a impus obligatia introducerii in evidenta de calcul cote lunare de intretinere persoanele care domiciliaza provizoriu minimum 15 zile/luna sau definitiv in condominiu
Conform precedente juridice,perceperea de taxe,sume suplimentare pentru detinatorii de pisici sau caini in condomii este netemeinica si nelegala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa animale ContSters122354 ContSters122354 se aplica vreo taxa pt detinatorii de animale de casa (vezi toată discuția)
Taxa caine.de cateva luni a aparut pe lista de plata a intretinerii ... alina_25 alina_25 Taxa caine.De cateva luni a aparut pe lista de plata a intretinerii afisata la avizier si o rubrica care scrie \"Taxa caine \" desi unele persoane au caini nu ... (vezi toată discuția)
Animale mici de companie trecute la întreținere MariaIIsabela MariaIIsabela Bună ziua! Locuiesc la bloc și am 2 animăluțe de companie: un porcușor de guineea și un iepure pitic..locuiesc la adresa de față de cca 2 ani..fară ... (vezi toată discuția)