Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... caine la intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

caine la intretinere

Buna ziua ,am si eu o intrebare si va rog sa ma lamuruti.
am un catelus de talie mica ,si administratorul Doreste ca eu si inca 3 vecini ce detinem animale de companie sa fie trecute la intretinere.din cite stiu eu in statutul asociatiei de locatari doar persoanele pot fi inscrise la intretinere,nu si mascotele( caine,pisica .papagal,porcusor de guineea,etc) dar dinsul Doreste altceva,sa treaca animalele de companie(caini) ,la intretinere.
Va rog din suflet sa imi spuneti daca este posibil asa ceva.va multumesc anticipat.

Administratorul de imobil este factor executional cu limta de competenta de executie dispozitii in vigoare,hotarari ale adunarii generale,decizii ale comitetului executiv si ale presedintelui de asociatie
Administratorul de imobil nu detine autoritatea si competenta de la sine putere sa dispuna masuri impotriva proprietarilor
Legiuitorul a impus obligatia introducerii in evidenta de calcul cote lunare de intretinere persoanele care domiciliaza provizoriu minimum 15 zile/luna sau definitiv in condominiu
Conform precedente juridice,perceperea de taxe,sume suplimentare pentru detinatorii de pisici sau caini in condomii este netemeinica si nelegala