Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Distanta legala parcaj - constructie locuinte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Distanta legala parcaj - constructie locuinte

Buna ziua,

Legea de mai jos, exclude sau nu autoturismele?

NORME din 4 februarie 2014de igienă și sănătate publică privind mediul de viață al populației
art.4
La stabilirea amplasamentelor clădirilor de locuit se vor preciza și amplasamentele următoarelor dotări tehnico-edilitare:
.....
c) spații amenajate pentru gararea și parcarea autovehiculelor populației din zona respectivă, situate la distanțe de minimum 5 m de ferestrele camerelor de locuit; în aceste spații este interzisă gararea autovehiculelor de mare tonaj, cum ar fi autovehiculele peste 3,5 tone, autobuzele, remorcile etc., precum și realizarea activităților de reparații și întreținere auto.
Nu exclude autoturismele .....