Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul de crestere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul de crestere a copilului

Bună. As avea o intrebare. Baiatul meu are 1 an si 5 luni. Momentan iau indemnizație pana la varsta de 2 ani dar din cauza problemelor de sănătate,i se va face certificat de handicap. Firma la care am lucrat se inchide luna viitoare. Cui trebuie sa ma adresez pt prelungirea concediului daca firma nu va mai exista. Va multumesc.
Buna ziua,
Mergeti cu certificatul de handicap la primarie sau AJPIS- Agentia Judeteana de Plati si Inspectie Sociala
Pana la radierea societatii de la ONRC, cererea de prelungire a duratei CCC se va depune la administratorul judiciar /lichidatorul judiciar al societatii.