Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... intampinare somatie de plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

intampinare somatie de plata

Buna tuturor!

Stiu ca pt.unii dintre voi suna banal si insignifiant,dar m-ati putea ajuta cu un model de intampinare la o somatie de plata in cazul in care a realizat o intelegere intre parti?
Sunt la inceput si printre modelele pe care le detin,nu se numara si acesta.

Mii de multumiri!
Nu mai este nevoie de intampinare in acest caz. La termen spuneti in instanta ca litigiul a fost solutionat pe cale amiabila si se va consemna in incheiere.
Daca ati facut o intelegere puteti spune asta judecatorului la termenul de judecata. Daca doriti doar sa amanati pana la plata efectiva solitati instantei un nou temrne pana la care paratul sa se poata achita de datorii.
Intampinarea nu este un model standard . Puteti spune exact ceea ce s-a intamplat de fapt , aceea ca v-ati inteles-si solicitati instantei cele de mai sus.