avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bursa medicala gradinita
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bursa medicala gradinita

Buna ziua!
Fiica mea de 5 ani este cu handicap locomotor, are certificat de handicap grav și certificat de orientare școlară. Frecventează gradinita de masa si este prescolar. Ma intereseaza daca are dreptul la bursa medicala cf Ordin 5576/2011 si cf Ordin 3480/2018 având în vedere că prescolarii fac parte din Învățământul preuniversitar.
Ultima modificare: Marți, 17 Septembrie 2019
ioana-elena81, utilizator

Alte discuții în legătură

Dreptul la bursa medicala Oana E84 Oana E84 Buna seara as dori sa știu și eu dacă copilul meu cu autism are dreptul la bursa medicală pe acest diagnostic. Va multumesc (vezi toată discuția)
Bursa medicală daleioan daleioan Bună seara. Am un copil cu handicap grav ( parapareză spastică) integrat în învățămantul de masă. Va fi în clasa a șaptea. Beneficiază de ... (vezi toată discuția)
Bursa medicala beatrice1970 beatrice1970 Buna ziua! Bursa medicala se acorda si la prescolari? Daca da,atunci care este baremul la veniturile nete realizate pe membru de familie? Care sunt veniturile ... (vezi toată discuția)