Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bursa medicala gradinita
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bursa medicala gradinita

Buna ziua!
Fiica mea de 5 ani este cu handicap locomotor, are certificat de handicap grav și certificat de orientare școlară. Frecventează gradinita de masa si este prescolar. Ma intereseaza daca are dreptul la bursa medicala cf Ordin 5576/2011 si cf Ordin 3480/2018 având în vedere că prescolarii fac parte din Învățământul preuniversitar.
ioana-elena81, utilizator