avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 320 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bursa medicala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bursa medicala

Buna ziua! Bursa medicala se acorda si la prescolari? Daca da,atunci care este baremul la veniturile nete realizate pe membru de familie? Care sunt veniturile care se i-au in calcul? Copilul are handicap grav(paralizie cerebrala si tetrapareza spastica) si frecventeaza cursurile unei gradinite cu program normal in invatamantul de masa.Multumesc!

Alte discuții în legătură

Scolarizare la domiciliu Dyaanna Dyaanna [b]BUNA ZIUA!DORESC SA IMI SPUNETI SIGUR CINE TREBUIE SA FACA SCOLARIZAREA LA DOMICILIUL UNUI COPIL CU HANDICAP GRAV ( 7: 1+5),PARALIZIE ... (vezi toată discuția)
Bursa de ajutor social sil73 sil73 Am un copil in plasament, elev in clasa a Va, cu grad de handicap III, epilepsie, si am solicitat bursa de ajutor social de la scoala unde frecventeaza ... (vezi toată discuția)
Bursa medicala gradinita ioana-elena81 ioana-elena81 Buna ziua! Fiica mea de 5 ani este cu handicap locomotor, are certificat de handicap grav și certificat de orientare școlară. Frecventează gradinita de ... (vezi toată discuția)