Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire cont banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire cont banca

Pensie încasată necuvenit , ulterior poprire la banca de către casa de pensii. Deși debitul a fost achitat prin reținere din pensie , banca menține poprirea si nu pot folosi contul pentru operațiuni bancare. Cum se procedează ?
Nu banca menține poprirea, ci executorul judecătoresc angajat de Casa de Pensii. Mergeți la biroul executorului să vedeți dacă s-a achitat creanța, și să cereți lămuriri.

Este posibil să vă rețină și cheltuielile cu executarea silită.