Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... GDPR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

GDPR

Buna ziua. Sunt director al unui magazin, iar firma (ruseasca) nu mi-a pus la dispoziție un telefon (un numar, fix sau mobil). La început au zis ca se va intampla f curând, însă ulterior m-am trezit sunata de furnizori, firme de curierat, de alte persoane din companie si...chiar de clienti. Mentionez ca eu NU mi-am dat acordul ca firma sa distribuie nr personal către terți. Acum ma deranjeaza fel de fel de ,,arici" chiar și în timpul meu liber. Am continuat să solicit un telefon de serviciu, însă nimic... toate reponsabilitatile de serviciu a trebuit să le îndeplinesc de pe telefonul personal. Ce ma sfătuiți să fac? O acțiune în instanță cu solicitare de daune? Sau trebuie mai întâi să fac plângere la autoritatea care reglementează acest domeniu?
Va multumesc!
excelenta32, utilizator