Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Copie hotărâre de divorț
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Copie hotărâre de divorț

Mătușa mea a părăsit tara în 1989 și i-au fost reținute toate actele, inclusiv o hotărâre de divorț din 1977. Pentru a obține o copie a acesteia, fără un număr de sentința sau de dosar, trebuie sa merg la Arhiva judecătoriei unde s-a pronunțat divorțul sau la Arhiva Naționala, dat fiind anul pronunțării? Menționez faptul ca, căsătoria a fost oficiată la actualul sector 2, Bucuresti, pe atunci sector 3 iar la Starea Civila nu figurează divorțul. Va mulțumesc anticipat
La judecatoria care a emis hotararea.