Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Nu inteleg hotararea Curtii de Apel - legea 77
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Nu inteleg hotararea Curtii de Apel - legea 77

Banca a facut recurs dupa ce apelul a fost respins In prima instanta referitor la darea in plata (legea 77). Nu inteleg In totalitate decizia Curtii de Apel si care e urmatorul pas. Multumesc
————
Complet: C4 RECURS
Tip solutie: Dispune rejudecarea
Solutia pe scurt: Dosar nr. ... Decizia civilă nr. /CA/07.11.2019 Admite recursul. Casează în parte decizia recurată şi, rejudecând, dispune: Admite apelul declarat de apelanta – reclamantă. Schimbă în tot hotărârea apelată, în sensul că: Admite contestaţia formulată de reclamantă şi repune părţile în situaţia anterioară îndeplinirii demersurilor prevăzute de legea nr.77/2016. Menţine soluţia asupra apelului promovat de apelanţii – pârâţi Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, astăzi, 07.11.2019. Red.Dec.Jud.R.B.
Mtl1, utilizator