avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nelamurire solutie data de instanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nelamurire solutie data de instanta

Buna ziua.
As dori o lamurire cu privire la urmatoarea solutie data de instanta, Curtea de Apel Suceava.
"Tip solutie: Dispune rejudecarea
Solutia pe scurt: Admite recursurile . Casează sentinţa recurată şi în rejudecare : Respinge, ca nefondată, acţiunea. Definitivă. "

Inseamna ca am pierdut definitiv sau am obtinut rejudecare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:36, 28 Ianuarie 2015
Cauza s-a rejudecat de catre instanta de recurs si in final actiunea promovata a fost respinsa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu inteleg hotararea curtii de apel - legea 77 Mtl1 Mtl1 Banca a facut recurs dupa ce apelul a fost respins In prima instanta referitor la darea in plata (legea 77). Nu inteleg In totalitate decizia Curtii de Apel ... (vezi toată discuția)
Casare hotarare recurenta mihaela_gabriela mihaela_gabriela Buna ziua, am avut un proces la curtea de apel si mai jos e solutia. Tip solutie: cu casare Solutia pe scurt: Admite recursul. Casează sentinţa recurată, ... (vezi toată discuția)
Explicatii decizie curtea de apel marusca marusca La tribunal,ca instanta de fond, eu ca reclamant am cistigat. Casa de pensii a facut recurs care s-a judecat la curtea de apel. Pe portalul instantelor ... (vezi toată discuția)