avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire cont
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire cont

vreau sa iau un credit ,iar pentru aceasta trebuie sa deschid un cont,dar mi sa spus ca am o poprire de o mie de lei,cum trebuie procedat in acest caz,multumesc
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 14:56, 5 Decembrie 2019
Trebuie să plătiți datoria de 1000 lei, și apoi să cereți executorului să elibereze contul de poprire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

3 popriri pe salariu: una la serviciu de 1/3, două la bancă pe 1/2. cum să procedez ca să-mi recuperez restul de bani? gavriluta80 gavriluta80 Buna ziua! Am poprire pe salariu la 1/3 de către angajator. Am primit poprire și pe contul de salariu din partea aceluiași executor , plus alți ... (vezi toată discuția)
Cum obțin desfășurătorul plăților mele spre executor c0drina c0drina Bună. Am vrut să împrumut 2500 de euro de la bancă, în 2015. Tipa de acolo mi-a spus că nu îmi poate aproba 2500 din prima, dar îmi poate face un ... (vezi toată discuția)
Probleme bancare kuykpopyk kuykpopyk Am 2 credite neplatite si din 18.12.2013 mi s-au pus poprire executorie pe toate conturile. Am vorbit cu domnul executor si el a zis ca imi poate retine ... (vezi toată discuția)