Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Inscriere in asociatia de prorietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Inscriere in asociatia de prorietari

Buna ziua!In momentul constituiri asociatiei de prorietari mai multe ap.nu au fost inscrise(nu cunoastem motivele de ce as a omis aceste ap.)acum am depus cereri pt inscriere iar presedintele de bloc ne cere sa platim 100lei de membru +800lei care se impart la toti cei care vor inscrierea pt.nu stiu ce acte care trebuie depuse la judecatorie.Va rog sa ne ajutati cu un raspuns,cum trebuie sa procedam pt a ne inscrie in asociatia de prorietari.
Pentru corecta si completa dv informare studiati atent disp L nr 196/2018
Pretentia presedintelui de asociatie reprezinta abuz
Inscrierea in asociatia de proprietari se face in baza acordului de asociere fara alte formalitati
Solicitati presedintelui de asociatie sa va prezinte temeiul legal pentru sumele pretinse
Pentru corecta si completa dv informare studiati atent disp L nr 196/2018
Pretentia presedintelui de asociatie reprezinta abuz
Inscrierea in asociatia de proprietari se face in baza acordului de asociere fara alte formalitati
Solicitati presedintelui de asociatie sa va prezinte temeiul legal pentru sumele pretinse
Pentru corecta si completa dv informare studiati atent disp L nr 196/2018
Pretentia presedintelui de asociatie reprezinta abuz
Inscrierea in asociatia de proprietari se face in baza acordului de asociere fara alte formalitati
Solicitati presedintelui de asociatie sa va prezinte temeiul legal pentru sumele pretinse
Pentru corecta si completa dv informare studiati atent disp L nr 196/2018
Pretentia presedintelui de asociatie reprezinta abuz
Inscrierea in asociatia de proprietari se face in baza acordului de asociere fara alte formalitati
Solicitati presedintelui de asociatie sa va prezinte temeiul legal pentru sumele pretinse
Pentru corecta si completa dv informare studiati atent disp L nr 196/2018
Pretentia presedintelui de asociatie reprezinta abuz
Inscrierea in asociatia de proprietari se face in baza acordului de asociere fara alte formalitati
Solicitati presedintelui de asociatie sa va prezinte temeiul legal pentru sumele pretinse