Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Proprire salar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Proprire salar

Buna ziua, as dori sa deschid un cont la banca dar nu poate banca respectiva sa mi deschida. Mentionez ca am propriri, si sunt constienta ca odata ce voi incepe sa lucrez mi se va pune proprire, O data ce mi va lua partea de bani datorata, imi voi putea scoate diferenta? Si se poate pune si 2 propriri pe cont? Multumesc!
Dacă aveți executare silită nu este recomandat să virați salariul într-un cont bancar.
Contul va fi blocat, și cardul nu va funcționa să puteți scoate de la ATM diferența de bani.
Presupun ca de la ghiseu pot scoate? Eu am mai avut o proprire si in momentul cand imi vira salariul, imi lua partea de vabi care trebuia sa o ia, si apoi sunam la banca, imi activau cardul pentru 2 ore sa pot lua diferenta iar apoi mi l blocau din nou. Eu intreb pentru sotul meu, ca el are mai bine de 2 propriri. Daca nu si la el va fi la fel
Poprirea conturilor bancare este o zonă nereglementată legal. Dacă o să căutați în istoricul acestui forum, o sa găsiți zeci de topicu-ri unde se vorbește despre cazuri când clienți ai băncilor executați silit, s-au trezit cu conturile goale, și banii virați 100% la executori sau la ANAF.